Co zjeść w Krakowie

Smaczna włoska restauracja
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród licznych wariantów, jakie oferuje kuchnia z Europy na wyjątkową uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, kolorów i duża dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Polakom kuchnia włoska, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie jedzenie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. włoskie przepisy Ryby, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy drobiowe i rożnorodne warzywa, powodują, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również lasagne, focaccia, piada oraz liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *