Opony rowerowe 28 duro

Motocykliści czy kierowcy różnorodnego typu samochodów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aby zdołać radować się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go dobrze przygotować. Wiele osób jednakże nie stosuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motor, zatem lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zadbać przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, nazbyt luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go należycie naciągnąć. Do tego należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć bądź też nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, aby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wobec tego należy spowodować poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką warto sprawić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a gdy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Na domiar tego warto uczynić detale oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które wypada wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto również rower szczegółowo umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie porządniej chroniony podczas całego sezonu.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *